Karierni center UL: delavnice v mesecu aprilu

Spoštovani študentke in študenti!

Karierni centri Univerze v Ljubljani za vas pripravljamo nove zanimive brezplačne delavnice, s katerimi si boste razširili obzorja, koristile vam bodo pri študiju, pri navezovanju stikov z delodajalci, ustrezni predstavitvi delodajalcem in tudi kasneje pri samem delu.

1)      Za študentke in študente FE, FRI, FMF in FS Karierni centri Univerze v Ljubljani v sodelovanju z EESTEC LC Ljubljana v ponedeljek, 15.4.2013, organiziramo dve brezplačni delavnici v okviru sejma Jobfair:

a) Delavnica »Priprava CV-ja in motivacijskega pisma«: od 13.00 do 15.00, P5 (računalniška učilnica), Fakulteta za elektrotehniko/računalništvo in informatiko, Tržaška c. 25, Ljubljana. Izvajalec delavnice je karierni svetovalec KCUL, Andraž Banfi.

Na delavnici boste spoznali:

• v prvem delu dogodka bodo predstavljene vsebine, ki sestavljajo obe pisni predstavitvi,
  • spoznali boste, katere elemente naj vključuje dober življenjepis in motivacijsko pismo,
  • izvedeli boste, katere vsebine ni priporočljivo navajati.
  • V drugem delu dogodka boste imeli priložnost pripraviti motivacijsko pismo in CV, saj bo dogodek potekal v računalniški učilnici,
  • tekom priprave boste imeli možnost kariernega svetovanja in informacij za pisno in osebno predstavitev.

Vsi, ki že imate primer CV-ja in motivacijskega pisma ju prinesite s seboj.
Več informacij in prijavnico najdete na naslednji povezavi na spletni strani Kariernih centrov Univerze v Ljubljani.

b) Delavnica »Osebna predstavitev in elevator pitch«: od 15:30 do 17:30, Predavalnica P21, Fakulteta za elektrotehniko/računalništvo in informatiko, Tržaška c. 25, Ljubljana. Izvajalec delavnice je karierni svetovalec KCUL, Andraž Banfi.

Na delavnici se boste spoznali:

• z inovativnimi oblikami predstavitve delodajalcu,
  • izvedeli boste kaj vse je pomembno za uspešen nastop na zaposlitvenem razgovoru,
  • spoznali boste napake, ki vas na razgovoru lahko stanejo zaposlitve,
  • kako v samo eni minuti predstaviti svoje največje prednosti in s tem prepričati delodajalca, da ste pravi kandidat zanj,
  • preizkusili se boste lahko tudi v simulaciji razgovora z delodajalcem.

Za vse študentke in študente FGG, FRI, FE, FMF, NTF, FS in FKKT Karierni centri Univerze v Ljubljani pripravljamo naslednje tri zanimive in koristne delavnice:

2)      V torek, 9.4.2013, vas vabimo na delavnico Otresite se treme in osvojite veščine javnega nastopanja.

Delavnica bo potekala od 14.00 do 17.00, Predavalnica P-III/2, Fakulteta za gradbeništvo in geodezijo, Jamova c. 2, Ljubljana. Delavnico izvaja Vida Petrovčič, PlanetVida d.o.o.

Na delavnici se boste posvetili temam, kot so:

• učinkovita verbalna in neverbalna komunikacija oz. kako si lahko pri komunikaciji učinkovito pomagamo z govorico telesa,
  • priprave pred, med in po javnem nastopu, ohranjanje pozornosti,
  • tehnike obvladovanja treme,
  • snemanje s kamero in povratna strokovna analiza.

Več informacij in prijavnico najdete na naslednji povezavi na spletni strani Kariernih centrov Univerze v Ljubljani.

3)      V torek, 16.4.2013, vas vabimo na delavnico Poslovni bonton za uspešno vključitev na trg dela.

Delavnica bo potekala od 14.00 do 17.00, Predavalnica P-III/2, Fakulteta za gradbeništvo in geodezijo, Jamova c. 2, Ljubljana. Delavnico izvaja asist. mag. Jernej Buzeti.

Na delavnici boste spoznali:

• pravila sodobnega bontona (novosti, odnos moški, ženska; itd.);
  • prednostni vrstni red in upoštevanje le tega;
  • predstavljanje, rokovanje, naslavljanje, pozdravljanje, vikanje, tikanje;
  • imena in nazivi;
  • kultura oblačenja, osebna urejenost;
  • kako vljudno navezujemo stike z ljudmi in vzpostavljamo kontakt z ljudmi s katerimi želimo poslovno sodelovati;
  • obnašanje na pogovoru za službo in oblikovna pravila prijave na prosto delovno mesto;
  • pomen neverbalne komunikacije (tudi na pogovoru za službo);
  • poslovno kosilo (obnašanje na poslovnem kosilu z nasveti o pravilni uporabi pribora); itd.

Na delavnici boste udeleženci (lahko) aktivno sodelovali.

4)      V sredo, 17.4.2013, vas vabimo na delavnico Strategije ravnanja s časom.

Delavnica bo potekala od 14.00 do 17.00, Predavalnica H10 (pritličje), v stavbi Oddelka za okoljsko gradbeništvo, Fakulteta za gradbeništvo in geodezijo, Hajdrihova 28. Delavnico izvaja Ula Mejaš, OK Consulting d.o.o.

Na delavnici se boste posvetili naslednjim temam:

• zakonitosti in medosebne razlike individualnega doživljanja časa,
  • strategije učinkovite organizacije in izrabe časa za uspešen študij in učinkovito delo,
  • analiza lastne porabe časa in ozaveščanje o osebnem delovnem stilu,
  • postavljanje ciljev in kradljivci časa.

Več informacij in prijavnico najdete na naslednji povezavi na spletni straniKariernih centrov Univerze v Ljubljani

This entry was posted in Karierni center UL. Bookmark the permalink.